تعمیرات برج خنک کننده

تعمیرات برج خنک کننده؛ دربرگیرنده سرویس برج خنک کننده، اورهال برج خنک کننده و حتی بازسازی برج خنک کننده هم می شود. تعمیرات کولینگ تاور نیاز به داشتن مهارت فنی و تخصصی خاصی را دارد؛ که به همین علت حتماً باید توسط یک شرکت مطمئن و با تجربه انجام شود. به طور کلی تعمیرات برج خنک کن شامل اجزاء مهم و اصلی شکل دهنده یک برج خنک کننده است.

تعمیرات کولینگ تاور را قسمت هایی نظیر: بازسازی بدنه اصلی، مقاوم سازی سیستم های فرسوده از کار افتاده و مهم ترین علت تعمیر یا تعویض قطعات برج خنک کننده شکل می دهد؛ که در زمان‌بندی مشخص نیاز به برسی و تعویض دارند. ما در صنایع دلتا کولینگ به صورت کاملاً تخصصی و حرفه ای به این موارد می پردازیم.

تعمیرات برج خنک کننده

جهت درخواست برای تعمیرات کولینگ تاور و اطلاع از هزینه آن می توانید از طریق چت آنلاین سایت و نیز تماس با ما اقدام نمایید.

 • تلفن همراه: 09127678900 مهندس خزایی
 • تلفن کارخانه: 02165244402 | 02165244401

قیمت تعمیرات برج خنک کننده

هذینه یا قیمت تعمیرات برج خنک کننده چقدر است؟ به طور کلی نمی توان به این سوال پاسخ داد، بدلیل اینکه قیمت تعمیرات کولینگ تاور به عوامل بیشماری بستگی دارد؛ برای مثال می توان به نوع مدل دستگاه شما و نیز قطعاتی که نیازمند به تعمیر و یا تعویض دارند اشاره نمود. اما شما مشتریان عزیز می توانید برای اطلاع از هزینه تعمیر برج خنک کن خود با مهندسین صنایع دلتا کولینگ تماس بگیرید؛ تا پس بازدید و برسی تخصصی توسط تکنسین‌های مجموعه ما و برآورد خسارت‌های وارده از هزینه آن مطلع شوید.

تعمیر و نگهداری برج خنک کننده

تعمیر و نگهداری برج خنک کننده شامل اقدامات عملی برای بهبود سلامت کولینگ تاور می باشد. نمونه‌ای از این فعالیت‌ها که باعث افزایش سلامت برج خنک کن شما می شود عبارتند از: بازسازی، توسعه کارایی (بروزرسانی سیستم دستگاه)، بازرسی دوره‌ای و مواردی از این قبیل است که عمر دستگاه شما را افزایش می دهد.

تعمیرات و نگهداری کولینگ تاور فرآیندی می باشد که حتما نیازست توسط یک شرکت یا تولیدی معتبر که دارای سابقه و تجربه بالا است انجام شود. زیرا کوچکترین اشتباه به جای افزایش راندمان دستگاه می تواند به نابودی آن منجر شود؛ از همین رو تعمیر و نگهداری برج خنک کن می بایست زیر نظر کارشناس متخصص صورت گیرد. بازرسی دوره‌ای برای سلامت برج خنک کننده واجب می باشد و باید به مراتب و در زمان بندی های مشخصی انجام گردد.

تعمیرات برج خنک کننده فایبرگلاس

تعمیرات برج خنک کننده فایبرگلاس صنایع دلتا کولینگ شامل کولینگ تاور مکعبی، استوانه ای و کراس فلو می باشد که تعمیر این برج های خنک کن بوسیله متخصصین و مهندسان ما برسی می شود و پس از انجام مراحل بازرسی انجام شده از دستگاه فرآیند بهبود و بازسازی آن آغاز می شود. برای مطلع شدن از این مراحل پیشنهاد می کنیم که حتما تا انتهای این پست همراه ما باشید تا بتوانید از این مجموعه اقدامات آگاه شوید.

سرویس و اورهال برج خنک کننده
Cooling-tower-service

سرویس و اورهال برج خنک کننده

سرویس و اورهال برج خنک کننده از اصلی ترین موارد جهت افزایش راندمان این دستگاه ها می­ باشد لذا کسانی که به این اقدام اهمیت می­ دهند این را می­ دانند که عواقب انجام ندادن این عمل باعث کار افتادن سیستم تهویه مطبوع است. اما متاسفانه به علت ظاهر ساده این محصول کارفرمایان محترم در تشخیص اولیه عیوب سطحی نگاه کرده و همین امر باعث شده تا بعد از مدتی کوتاه سیستم کولینگ تاور به صورت کامل از کار بیفتد.

سرویس کولینگ تاور این مجموعه بصورت دوره ای و مداوم بوده که در بازه های زمانی مشخصی توسط پرسنل صنایع دلتا کولینگ انجام می شود. اما لازم به ذکر است که حتما نیاز است در مواقعی که راندمان کم شده و اشکالی در عملکرد به وجود آمده با متخصصان ما تماس و اطلاع رسانی کنید تا دچار مشکل نشوید.

اقدامات قبل از تعمیرات کولینگ تاور

ابتدا قبل از شروع تعمیرات کولینگ تاور نیاز به انجام مراحلی است که باید حتما به آنها توجه کرده تا روند تعمیرات برج خنک کن بهتر و سریع تر انجام شود و مشکل کولینگ تاور مشخص شود، این اقدامات شامل موارد زیر می باشد:

 1. مطمئن شوید که برق پمپ و فن ها خاموش است
 2. اگر مشکلی برای کولینگ تاور هنگام کار پیش آمد سریعا آن را خاموش کنید
 3. چک کردن سرویس های پمپ فیلترهای شنی و نیز مواد شیمیایی که از حالت کار خاموش شده باشند

نکته: در مواقعی که دستگاه خاموش می باشد کار تعمیر برج خنک کننده سریع تر و بسیار راحت تر انجام می شود و می توان قطعاتی که نیازمند تعویض و یا تعمیر دارند را پیدا کرد، بعضی از قسمت های کولینگ تاور را می شود در  همان محل مورد نظر تعمیر کرد ولی در بعضی از مواقع که قطعات از کار افتاده است باید تعویض گردد.

تعمیرات برج خنک کن شامل چه مواردی می شود
What-does-a-cooling-tower-repair-involve

تعمیرات برج خنک کن شامل چه مواردی می شود

تعمیر برج خنک کننده در واقع اول شامل اجرای و قسمت های اصلی و مهم آن می شود و سپس بعد از آن شامل بخش های دیگر که در این مقاله به آن می پردازیم اما به طور کلی تعمیرات برج خنک کن شامل موارد زیر می شود:

 1. قطعه های داخلی کولینگ تاور که باید در زمان‌بندی مشخص تعمیر و تعویض گردد
 2. بازرسی از قسمت های مکش پمپ و همچنین تمیزکاری صافی ها
 3. خالی کردن تمامی لجن ها، گل لای ها و آشغال های حوضچه
 4. چک کردن و تنظیم کردن همه زاویه های فن

پیشنهاد می کنیم که از سایت ابتکار صنعت ایرانیان که در زمینه طراحی و تولید برج خنک کننده فعالیت می کند هم مراجعه و مقالات مهمی که در حوزه برج خنک کن دارد را مطالعه کنید.

نکاتی که باید قبل و بعد تعمیر کولینگ تاور انجام دهید

نکته هایی که به شما کمک می کند تا قبل و بعد از تعمیرات کولینگ تاور عمر دستگاه شما افزایش چشمگیری داشته باشد.

 1. عملکرد شناور تشت را به‌طور مداوم کنترل نمایید.
 2. در آغاز فصل بهره‌برداری یاتاقان‌های را با گریس مناسب گریس کاری کنید.
 3. در اوایل فصل بهره‌برداری از سیستم دریچه بازدید کولینگ تاور را بازکرده و وارد آن شده و تشت را تمیز کنید.
 4. قبل از راه‌اندازی دستگاه بادبزن‌ها را کنترل کنید. پولي الکتروموتور و فلکه بادبزن باید در یک امتداد قرارگرفته باشند.
 5. اتصال پره‌های بادبزن به چرخ، اتصال توپي بادبزن و شفت را همواره در فواصل زماني مشخص کنترل و بازدید کنید.
 6. به‌طور مرتب تشت برج را بازرسي و هرگونه ذرات که در آن جمع شده را تمیز نمایید. صافي را نیز حین تمیز نمودن حوضچه شستشو دهید.
 7. قبل از روشن نمودن بادبزن‌ها، حرکت چرخ بادبزن درون حلزوني را مورد بازدید قرارداده و هر نوع ارتعاش غیرعادی آن را کنترل و برطرف کنید.
 8. در مواقع تعمیرات و یا تعویض پولي و فلکه هرگز با ضربات چکش آن‌ها را جا نزنید. جهت خارج کردن پولي و فلکه از روي شفت، حتماً از پولی‌کش مناسب استفاده کنید.

نکته بسیار مهم: هرگز از اسید پاشی براي شستشو صافي استفاده ننمایید. بدلیل اینکه اسیدها معمولا خوردنده هستند و روی گالوانیزه تاثیر شدید می گذارند و باعث خوردگی می شوند.